Atila Avlayıcı "Seçim Çalışmalarında Saygı Ve Sevgi Dili Hakim Olmalı"


İyi Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Atila Avlayıcı çalışmalarına Karpuzlu’da da devam etti. İl Başkanı Recep Taner’le birlikte pazarcı esnafıyla ve halkla buluşan Başkan Tamer ve Avlayıcı Karpuzluluların de

 Paylaş


İyi Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Atila Avlayıcı çalışmalarına Karpuzlu’da da devam etti.
İl Başkanı Recep Taner’le birlikte pazarcı esnafıyla ve halkla buluşan Başkan Tamer ve Avlayıcı Karpuzluluların dertlerini dinleyip İyi Parti iktidarıyla sorunların çözüleceğini sosyal yardımlar ve çiftçilere yapılan desteklerin üretimi artıracak şekilde düzenleneceğini belirterek çiftçinin en büyük girdisi olan mazot ve gübre desteklerinin yüzleri güldürecek şekilde yeniden gözden geçirileceğini belirtti.
İl Başkanı Recep Taner kahvede bir süre sohbet ettiği Karpuzlu halkına İyi Partinin amacının başta Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak olduğunu söyledi ve amaçlarını şöyle sıraladı. Çağdaş medeniyeti yakalamak, sevgi ve saygı dilini hâkim kılmak, parlamenter sistemi yaşatmak, denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak, fırsat eşitliği sağlamak, mülkiyet hakkını korumak, inançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak olduğunu belirtti ve bunları yapabilmek için de bağımsız, tarafsız ve adil yargıya olması lazım ve Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek gerekli dedi.
Aday Adayı Avlayıcı da iktidara geldiklerinde Biz boş bir alanda, her şeyi sıfırlayarak siyaset yapamayacağımızın bilincinde olacağız yapılan yanlışları ortadan kaldırıp doğru yapılanlara sahip çıkacaklarını, doğrunun arayışında, adil, tarafsız, bağımsız, çağdaş bir hukuk düzenini, hukukun üstünlüğünü ve birey haklarını esas alan, demokratik, çoğulcu ve özgürlükçü yeni bir anayasayı yeniden yapacaklarını söyledi.
Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı ve İyi parti iktidarında toplumun kanayan yarası yolsuzlukla da mücadele etmek için “Yolsuzlukla Mücadele Kurulu” oluşturacaklarını ve Türk Ceza Kanunu ile diğer kanunlarda bulunan yolsuzlukla ilgili ceza maddelerinde zaman aşımını kaldıracaklarını. Yolsuzluk davalarının görüleceği ihtisas mahkemeleri kuracağız. Yolsuzlukla Mücadele Temel Kanunu ile kamu ihaleleri, kamu görevlilerinin mal bildirimleri, siyasetin finansmanı ve kamuda etik kurallara ilişkin alanlarda temel düzenlemeleri yaparak toplumdaki rüşvet, irtikap, zimmet gibi suiistimal ve yolsuzluklara zemin hazırlayan ekonomik, sosyal ve hukuki ortamı hızla ortadan kaldıracaklarına vurgu yaptı.
Karpuzluyu İl başkanı ile gezen Atilla Avlayıcı Karpuzlu halkının sorunların da dinledi ve ilçedeki sulama Yayla kavak barajından yaralanma konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarını da öğrenci ve çiftçinin sıkıntılarını dinledi.
Avlayıcı İyi Parti iktidarında yeni siyasi partiler ve seçim kanunu yapılacağını belirtti ve 24 Haziran’da ve daha sonrasında Sandık güvenliği sağlanacak, sandığa giren oy devletin onuru gibi korunacağı Dış Türkler için seçmen sayısına göre seçim bölgeleri oluşturulacaklarını ve siyasi partilerde teşkilat kapatma şartların zorlaştırılacağını ve genel merkez tarafından atan kontenjan milletvekili oranı %5 ile sınırlayacaklarını da belirtti ve kontenjan milletvekili adayları haricindeki adaylar üyeler tarafından doğrudan seçilmesini doğru bulduklarını belirtti ve Mecliste milletvekili dokunulmazlığı kürsü masuniyeti dışında tümüyle kaldırılacaklarını, bu konuda Genel Başkan Meral Akşener’in de çok hassas olduğunu belirti.
Aydın’ın tüm ilçelerini bir program dahilinde gezen Atila Avlayıcı da pazarcı esnafı ve partililerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti ve tüm partilerin seçim çalışmaları sırasında sevgi ve saygı dilini kullanmalarını toplumu kutuplaştırıcı, kışkırtıcı ayrıştırıcı bir üslup kullanmamalarını istedi.
Bugün saat 18’de Aydın İyi Parti İl Başkanlığı tarafından Aydın Efeler İstasyon Meydanındaki Gar Restoranda düzenlenecek olan İyi Parti Aydın Milletvekili Aday Adaylarının basına tanıtılma toplantısına da katılacak olan Atilla Avlayıcı çalışmalarını diğer ilçelerde devam edecek.

İyi, Par