reklam alanı

Atabay, tutuklanma iddialarını yalanladı


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, hakkında çıkan ‘tutuklama’ iddialarını Belediye Başkanlığı makamında yaptığı basın açıklamasıyla yalanladı. Atabay “Görevimin başındayım” Sosyal medya hesab

 Paylaş


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, hakkında çıkan ‘tutuklama’ iddialarını Belediye Başkanlığı makamında yaptığı basın açıklamasıyla yalanladı.

Atabay “Görevimin başındayım”
Sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınlar hakkında çıkan tutuklama iddialarını yalanlayan Atabay, “son günlerde yerel ve ulusal basını meşgul eden, bir çetenin düzenlemiş olduğu asparagas haberlerle uğraşmak mecburiyetinde kalıyoruz. Daha önce de bana suç attılar. Bizim ifademize başvurulacak bir suç duyurusu dahi yok. Bugünde tüm kamuoyunu ilgilendirecek şekilde tutuklama haberleri çıkarıldı. Ben görevimin başındayım. Didim halkına arkadaşlarımızla birlikte hizmet vermeye devam ediyoruz. bu yaptıkları haber daha önce yaptıkları kumpasın devamı niteliğindedir. Bu ne kadar gerçek dışıysa ilk baştaki çıkan kurgularda gerçek dışıdır. Tahmin ediyorum çok kısa bir süre içerisinde Türk adaletine ifade vermek mecburiyetinde kalacaklardır. Çünkü belediye başkanlığı gibi halkın oyuyla gelmiş bir makamda bu şekilde yıpratılmaya çalışılmak, gerçekten üzücü bir şey. Memlekette adalet var. Herhangi bir adaletin ya da hukukun dışına bir çizgi varsa zaten adalet gereğini yerine getirir. Bu insanların sosyal medya üzerinde yaptıkları hiçbir habere, hiçbir görüntüye inanmamaları gerekiyor. Çok üzülerek söylüyorum ki Türkiye’de ulusal olarak değerlendirdiğimizi basın ve yayın kuruluşları maalesef tek taraflı olarak bu haberleri verme lüksünde bulundular. Hiçbir şekilde bizi aramadılar, sormadılar. Taraflı bir gazetecilik ve televizyonculuk örneği gösterdiler. Bu sadece benim şahsıma yapılmış bir hareket değildir. Didim ilçesine yapılmış bir harekettir. Ben Didim’de yaşayanlar adına da bu haberleri yapanları şiddetle kınıyorum. İsimlerini de vermekten çekinmiyorum. Özellik CNN, ATV, Akit gazetesini şiddetle kınıyorum. Bir daha bu şekilde insanların onurunu zedeleyecek hiçbir yayın yapmasınlar. En azından telefon açıp bilgi alsınlar. Sonra mesleklerinin gereğini yapsınlar. Böyle olaylar, bizim görev aşkımızı kıramazlar. Biz görevimizin başındayız. Bu işi düzenleyenleri ve yapanları şiddetle kınıyorum. Çok yakında adaletin pençesinde kendilerini göreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Didim, Be