reklam alanı

Atabay müjdeyi verdi


Aralık ayı meclis toplantısının ardından Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, meclis üyelerine kültür merkezi ve amfi tiyatro ile ilgili müjdeyi verdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atabay, kültür merkezi pr

 Paylaş


Aralık ayı meclis toplantısının ardından Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, meclis üyelerine kültür merkezi ve amfi tiyatro ile ilgili müjdeyi verdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atabay, kültür merkezi projesinde arazi tahsisi konusunda sona gelindiği belirterek “Didim için önemli bir tahsis oldu. Nüfusu 100 bini aşan Didim için mevcut olarak kullandığımız Ticaret Odası salonu yetersiz kalıyordu. Yeni yapılacak olan kültür merkezi için belediyemizin çabaları ve Bakanlığımızın oluru ile tahsis gerçekleşti. Yeni kültür merkezi için vergi dairesinin arkasında bulunan arazi tahsis edildi. Kültür merkezi için proje çizimlerimiz başladı. En kısa zamanda inşaat için çalışmalarımıza başlayacağız” dedi. Yapılması planlanan Kültür merkezi 700 kişilik kapasiteye sahip olacak.
Amfi tiyatronun yapımı aşamasında bilgi veren Atabay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Didim Belediyesine amfi tiyatro için arazi tahsisi yapıldığını belirterek “3500-4000 kişi kapasiteli amfi tiyatro projesi için tahsis edilen ikinci koyda en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız” dedi.

Aralık,