Atabay Gazetecileri Unutmadı!


Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, gazetecileri unutmadı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olması nedeniyle program düzenleyen Atabay,  gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek günlerini kutladı. Mavişehi

 Paylaş


Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, gazetecileri unutmadı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olması nedeniyle program düzenleyen Atabay, gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek günlerini kutladı.
Mavişehir’de bir restorantta düzenlenen yemek programına Didim Belediye Başkanı ve aynı zamanda 31 Martta yapılacak olan belediye seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden tekrak aday olan Deniz Atabay ile ilçede faaliyet gösteren gazeteciler katıldı. Gazetecilik etiği içerisinde, gazetecilik ilkelerine uyarak çalışan bütün gazetecileri tebrik eden Atabay gazeteciliğin saygın ve onurlu bir meslek olduğunu ifade ederek şunları kaydetti “ Maalesef öyle bir çağda yaşıyoruz ki, herkes elindeki mesleği bir şekilde silah olarak kullanmak gerekiyor. Sadece gazetecilikten bahsetmiyorum. Gazeteciler gününden bahisle, bunu o şekilde kullanan bütün meslek grupları için de söylüyorum. Bu hiç etik ve sonuç alıcı bir şey değil. Kim ne iş yapıyorsa o işi, genel ahlak kuralları içerisinde yapmak mecburiyetindedir. Doğrusu da budur; aksi takdirde ne toplumdan ne de iş yaptığınız camiadan takdir göremezsiniz.”
Belediyenin yeni dönem projelerinden birinin basınla ilgi olduğunu da sözlerine ekleyen Deniz Atabay, yeni dönemde hem belediye binasının yenileneceğini hem de belediye içerisinde bütün gazetecilere açık, donanımlı bir basın bürosunun kurulacağını söyledi.