Atabay basın toplantısında gündemi değerlendirdi


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay olağan haftalık basın toplantısında Didim gündemini değerlendirdi. 23 Ağustos Cuma günü gerçekleşen toplantıda ilk gündem olarak Volkswagen fabrikasının 123’üncüsünün A

 Paylaş


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay olağan haftalık basın toplantısında Didim gündemini değerlendirdi. 23 Ağustos Cuma günü gerçekleşen toplantıda ilk gündem olarak Volkswagen fabrikasının 123’üncüsünün Aydın’da kurulmasına destek verdiğini belirterek başladı.

“Orman yangınlarının tesadüf olduğuna inanmıyoruz”
Atabay “İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayan ve birçok noktada devam eden orman yangınlarının tesadüf olduğuna inanmıyoruz. “ şeklinde açıklama yaparak tepkisini dile getirdi.
Atabay, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine atanan kayyumlar için “demokrasiye sığmadığını” ifade etti.
Bayramda Orman Kampı Doldu Taştı
11 Ağustos’ta başlayan Kurban Bayramında tatilciler çadır kampını tercih etti. Orman Kampında bayram boyunca e az 440 çadır kurulduğunu belirten Atabay “tatile gelen insanların orman kampında çadır kurmaları ve doğa ile iç içe olmaları bizler için sevindirici bir durum. Açıkçası bayramda orman kampı doldu taştı diyebiliriz. Ayrıca araçlar dönem dönem yer bulamadığı zamanlar oldu.” Dedi.
Atabay, Didimspor ve Belediyespor tartışmalarına da cevap verdi
Didimspor ve Didim Belediyespor birleştirme düşüncesi için ortak bir karar verilmemesi üzerine “Her iki taraf açısından da ortak bir karar veremedik. Basın üzerinden de tartışmalar devam ediyor. Amaç kulüp başkanlığı yapmak değil Didim için sağlıklı ve verimli bir takım oluşturmak olsun yoksa ben bütçeden binde 12’lik payımızı veririz, başlarının çarelerine bakarlar. “ dedi.
Sahilde bulunan şezlonglar, duş ve tuvaletlerle ilgili çok fazla şikayet aldığını belirten Atabay “Sahillerde bulunan şezlong vb. şeyler Milli Emlak Müdürlüğü tarafından belediyeye tahsis edilmediği için elimizden bir şey gelmiyor. Halk mağdur oluyor ve en ulaşılabilir merci olarak belediyeyi suçluyor. “dedi.

Didim, Be