Arabalı sinema gecesinde “Veda filmi” izlendi


Didim Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yılı nedeniyle “Arabalı sinema gecesi” düzenledi. Düzenlenen geceye Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu, Yusuf Deveci

 Paylaş


Didim Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yılı nedeniyle “Arabalı sinema gecesi” düzenledi.

Düzenlenen geceye Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu, Yusuf Deveci ve bazı belediye meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve çok sayıda Didimli katıldı.
Didim Belediyesi personelleri tarafından etkinliğe gelen vatandaşlara mısır ve gazoz ikram edildi.
Kent Meydanının arkasında bulunan park yerinde gerçekleşen sinema gecesinde 2010 yılında vizyona giren, senarist ve yönetmenliğini Zülfü Livaneli’nin yaptığı, başrollerini ise Sinan Tuzcu, Dolunay Soysert, Özge Özpirinçci ve Serhat Kılıç‘ın oynadığı ”Veda” adlı film gösterildi.
“Cumhuriyetimizi korumak için hep 18 yaşındayız”
Etkinlik öncesi konuşma yapan Başkan Atabay, “Bundan 97 yıl önce Cumhuriyetimizi kurmak için 15 yaşından 70 yaşına kadar eli silah tutan herkesin Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, kendisi gibi bir avuç cesaretli, kocaman yürekli insanlarla birlikte başlattığı mücadeleye katılarak yedi düvele karşı çok büyük bir savaş vermiş. Bunu daha öncesinde Çanakkale’de verdi. Vatanın her köşesinde, vatanımızı koruyabilmek, Ulu Önderimizin dediği gibi Bitap düşmüş bir ülkeden yepyeni bir Cumhuriyete, yepyeni bir devlete gelecek olan yolu başlatmışlardı. Düşünebiliyor musunuz? Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin binasını zorluklarla yapıp yüreği vatan sevgisiyle dolu olan insanların, halen savaş devam ederken meclis açmaları bütün Dünya’ya örnek olmuştur. Bu mücadeleler sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 97 yıldır yılmaz bekçileri olan bizler Atatürk’ün dediği gibi cumhuriyeti biz kurduk ve gençlere emanet ediyoruz. Bizler, cumhuriyetimizi korumak için hep 18 yaşındayız. Hiç yaşlanmayacağız. İçeriden ve dışarıdan gelen düşmanlara karşı Cumhuriyetimizi kanımızın sonuna kadar korumamız lazım. O gün bu cumhuriyeti kuran irade bugünde bu cumhuriyeti korumak için mücadele eden aynı iradedir” dedi.
“Muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız”
Atabay, “Ulu önderimizin söylediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız. Ekonomide, endüstride ve özellikle sanatta muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız. O cumhuriyeti bize emanet etti. Bizde bundan sonraki nesillere emanet edeceğiz. O yüzden bu mücadele hiç bitmeyecektir. Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.


Didim, Be