reklam alanı

Altınordu Futbol Okulları büyük ilgi görüyor


Altınordu Futbol Okulları Didim Belediye binası yanında bulunan halı sahada çalışmaları sürdürüyor. Altınordu’da 5-15 yaş arasında ki çocuklara eğitim verirken aynı zamanda performans ölçüm cihazları ile çocuk

 Paylaş


Altınordu Futbol Okulları Didim Belediye binası yanında bulunan halı sahada çalışmaları sürdürüyor. Altınordu’da 5-15 yaş arasında ki çocuklara eğitim verirken aynı zamanda performans ölçüm cihazları ile çocukları takip ediyor.

“Bilimsel çalışma yolunda verimli oluyor”
Performans ölçüm cihazları ile ilgili bilgi veren Altınordu Didim Futbol Okulu Sorumlusu Ferhat Kılıç, çocukların gelişimlerini doğru takip etmek ve destekleyici yöntemler izlediklerini belirtti. Kılıç “Performans ölçüm cihazları ile çocukların gelişimlerini takip ediyoruz. Ölçüm sonuçlarını çocuklarla ve aileler de paylaşıyoruz. Amacımız, çocuklarımızı takip ederken ailelerimizle işbirliği içerisinde yaklaşarak daha detaylı bir şekilde çocuklarımızı takip etmek. 45 gün ile 60 gün arasında periyodik testler yapıyoruz. 30 metre sürat testi, dikey sıçrama, topla çabukluk olarak testler yapıyoruz. 5-15 yaş arasında çocuklara hitap ettiğimiz için testlerimiz yaş grubuna göre değişebiliyor. Yaptığımız testler sonucunda velilerimizden olumlu dönüşler alırken bizde sonuçları veri tabanımıza işleyerek gelişimlerini takip ediyoruz. Bilimsel çalışma yolunda verimli oluyor” dedi.
Altınordu’ya övgüler yağdı
Hafta sonları gerçekleşen antrenmanlar da çocuklarını izleyen velilerle yaptığımız röportajlarda Altınordu’ya övgüler yağdı.
Altınordu’nun küçük oyuncularından Arda Batur’un babası Adem Batur, hocaların çok iyi olduğunu belirterek “bundan önce başka bir futbol okulundaydı. Okullar arasında düzenlenen maçta Arda hocaları görerek çok sevdiğini ve Altınordu’da devam etmek istediğini belirtti. Altınordu’da başladığı günden beridir de çok mutluyuz. Verilen eğitim gerçekten çok iyi hem Arda hem de biz Altınordu’dan çok memnunuz” dedi.
Göktuğ Karakaya’nın babası Salih Karakaya ise çocuklarının sporla aktivitesi yapması, boş zamanları değerlendirmesini istediklerini belirterek “Yapılan aktivitenin yanı sıra Göktuğ’un gitmiş olduğu okulda çok önemli. Altınordu’nun gerek tarihi gerekse hocaların güzel eğitimi bizi cezbetti. Altınordu’da olmak Göktuğ’u çok mutlu ediyor. Burada güzel vakit geçiriyor. Burada ki hocalarımız sadece ticari amaç gütmüyorlar. Çocukların spor hayatına önem vererek, eğitim ve gelişimlerini de takip ediyorlar” dedi.
Poyraz Yenidünya ise dedesi Safer Yenidünya ile antrenmanlara katılıyor. Safer Yenidünya, torunu Poyraz’ın her hafta istekle Antrenmanlara geldiğini belirterek “Poyraz yaklaşık 2 yıldır Altınordu’da ve 2 yıldır da çok memnunuz. Burada yaptığı sporla ve aldığı disiplinli eğitimle derslerinde ve davranışlarında da olumlu dönüşler oldu. Altınordu’dan da ders veren hocalarımızdan da son derece memnunuz” dedi.

Altınor