Altınkum Esnafı Cezalardan Şikayetci


Didim belediye başkanı ve CHP Didim belediye başkan adayı Deniz Atabay, önceki gün (5 Mart 2019) Altınkum yalı caddesi esnaflarıyla  bir araya geldi. Toplantının seçim süreciyle ilgili olmadığını belirten Atabay,

 Paylaş


Didim belediye başkanı ve CHP Didim belediye başkan adayı Deniz Atabay, önceki gün (5 Mart 2019) Altınkum yalı caddesi esnaflarıyla bir araya geldi. Toplantının seçim süreciyle ilgili olmadığını belirten Atabay, kendisinin de yıllardır Altınkum’da esnaf olduğunu, var olan sorunlarının çözümü için bir araya gelindiğini söyledi.

Eski gümrük binasında yapılan toplantıya Atabay’ın yanı sıra Başkan yardımcıları Ahmet Yılmaz ve Salih Bankoğlu, Millet ittifakı belediye meclis üyesi adayları ile çok sayıda esnaf katıldı.
Başkan Atabay seçim çalışmaları kapsamına toplantının düzenlenmediğini turizm sezonu öncesi planlanmış bir toplantı olduğunu ifade ederek başladığı sözlerini “1989’da yılında Didim’e gelmiş ve o günden bu yana Altınkum’da esnaflık yapan bir arkadaşınızım. 5 yıl önce bu görev verildi. Biz de görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin sorunlarını biliyorum. Biz bu dönemde Altınkum projesini yaptık ve sizlerin daha çok para kazanması, Didim’in gelişmesi için birtakım düzenlemeler yapıldı. Sizlerin de gayretleri fazla biliyorum ancak sorunlar halen devam ediyor.
Biz bir takım sorunların giderilmesi noktasında görüşmeler yaptık. Sayın Turizm bakanımızla Vakıfların yeriyle ilgili görüştük. Halkın taleplerini ilettik; anlaştığımız veyahut anlaşamadığımız konular oldu ama bu yer devletin bir birimine ait ve imarı da var. Bu konu süreç içerisinde yine ele alınacak. Yine 3. koy’daki çalışmalarımız yaptık; örnek bir proje ile oraya cazibe merkezi yaptık. 2. koy’da bir amfitiyatro projemiz var. Tüm imzalar atıldı; son noktada Cumhurbaşkanlığında imzada. Biz bazı işleri düzene de koyduk ama Altınkum’daki sorunların çözümü için sizlerleyiz.”dedi.
Altınkum’da ses, hanutçuluk ve görüntü kirliliği ile seyyar esnaf sıkıntısının her dönem dile geldiğini kaydeden Atabay, bu konuda esnafların da görüşlerini önemsedikleri kaydetti.
Ardından esnaflara söz verildi. Canlı müzik yapan esnaflar yüksek ses şikayeti ve ardından kesilen cezalardan dert yanarken, bazı esnaflarda otopark sorununa değindi. Bazıları da Oteller bölgesine belediyenin daha fazla hizmet getirmesini istedi.
Başkan Atabay ses ile ilgili şikayet ve incelemenin Çevre bakanlığı yetkililerince yapıldığını ve kanun koyucuların bu konuda kendilerinin olmadığını anlatırken, otopark noktasında bu dönem çalışmaların olacağını fakat vatandaşında bu konuda örnek olması gerektiğini dile getirdi.