Alman Turizmciler Didim’e Geliyor


Dünya turizmine katkı sunan, dünya da en fazla turizm hareketliliğini sağlayan, 11 bin üyesi olan Alman Seyahat Acenteler Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Başkanlığındaki DRV Yurt Dışı Komisyon üyeleri Didim Beled

 Paylaş


Dünya turizmine katkı sunan, dünya da en fazla turizm hareketliliğini sağlayan, 11 bin üyesi olan Alman Seyahat Acenteler Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Başkanlığındaki DRV Yurt Dışı Komisyon üyeleri Didim Belediyesi’nin daveti ve Didim Ticaret Odası katkılarıyla 10- 12 Kasım 2018 tarihleri arasında Didim’de olacaklar.
DRV yurtdışı Komisyon Üyesi ve Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla “uzun süreden beridir bu ziyaretin altyapısını oluşturmaya çalıştıkları buluşma ile ilgl verdiği bilgide. “ Almanya dan Türkiye ye yönelik seyahat artışları devam etmekte. 2019 senesin de daha iyi olacağı şimdiden belli. Almanlar Dünya da en fazla seyahat edenlerdir. Dünya turizmine sadece ziyaret etmek ile değil, düşünceleri ile de katkı sunmaktalar. Norbert Fiebig Başkanlığın da ki heyet Didim ve çevresinde ki tarihi ve kültürel yerleri ziyaret edecekler, Didim otelcileri ile görüşmeler yapacaklar. Almanya da ki turizm talebini daha fazla bu bölgeye yönlendirmek ve mümkün olduğunca kış sezonunda bölgede bir hareketlilik yakalamak için çalışmalar yapılacak.” Dedi.
Atilla ayrıca heyetin bölgede ki tarihi ve kültürel yerleri Millet, Apollon Tapınağı ve Prienne ören yerini gezdikten sonra 12 Kasım tarihinde Didim, Kuşadası, Aydın ve Bodrum bölge turizmcileri ve STK ile Kardeş Şehirler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner moderatörlüğünde toplantı düzenleneceği ve Ege için ne tür çalışmaların yapılması gerektiği konuşulacağı bilgisine de verdi ve toplantılarda Destinasyonların Turizm de ki ağırlığı konusu değerlendirileceğini söyledi.

Başkan Fiebig ve heyet Didim de ki toplantı dan sonra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşmek üzere Ankara’ya hareket edecekler.
Norbert Fiebig Başkanlığında heyette Didim den Raffinesse Travel’in sahibi Hikmet Atilla, Almanya’dan en büyük kültür turlarını düzenleyen tur operatörü Studios temsilcisi Ernst Kölnsberger, Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden olan FTI destinasyon Müdürü Hicabi Ayhan, Accor zincir oteller grubunun Avrupa sorumlusu Michael Hartmann, Türkiye ye Almanya’dan en fazla tatil satan, DRV yurt dışı ve kültür turizmi komisyonu üyesi, Sancarbarlaz Seyahat Acentesi sahibi turizmci Önder Sancarbarlaz ve DRV’de siyasi sorumlu Volker Adams bulunacaklar.