Ali İhsan Kubaliç "Son Tarih 30 Eylül"


Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Nisan-Mayıs Haziran ayındaki ertelenen kredi ödemeleri ile ilgili açıklamada bulundu. Kubaliç, kooperatif kefaletiyle kooperatif kredilerinin Nisan-Mayıs-Hazira

 Paylaş


Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Nisan-Mayıs Haziran ayındaki ertelenen kredi ödemeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Kubaliç, kooperatif kefaletiyle kooperatif kredilerinin Nisan-Mayıs-Haziran aylarındaki taksitleri 3 ay süre ile ertelendiğini belirterek “Covid-19 salgını nedeniyle kredilerini ödemekte zorlanan esnaf ve sanatkarımızın kredilerinin bir daha ertelenmesine ilişkin 2781 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı 23 Temmuz 2020 tarih ve 31194 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Karar uyarınca; Covid-19 salgını nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkarın kooperatiflerimiz kefaletiyle 30 Haziran 2020 tarihinden önce kullanmış oldukları kredilerin 1 Temmuz 2020 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasındaki taksitleri, taksit vadesinde ödenmediği takdirde başvuruya gerek kalmaksızın erteleme dönemi boyunca işleyecek kredi faizi ile birlikte kalan taksitlere eşit olarak eklenmek suretiyle ertelenecektir. Ertelemeden faydalanan ortakların erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname vermesi gerekmektedir. Bu taahhütnameler kooperatiflerimizce ortaklardan alınarak topluca ilgili Banka Şubesine 30 Eylül 2020 tarihine kadar verilecektir” ifadelerini kullandı.

Esnaf, Kr