reklam alanı

“Akp kadınların başarısına tahammül edemiyor”


CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, AKP’li Metin Yavuz’un Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik sözlerini sert bir dille eleştirdi. İfadelerin yakışıksız ve cinsiye

 Paylaş


CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, AKP’li Metin Yavuz’un Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik sözlerini sert bir dille eleştirdi.
İfadelerin yakışıksız ve cinsiyetçi olduğunu belirten Bülbül şunları söyledi:
“Metin Yavuz’un kullandığı bu çirkin ifadeler, siyasette geldiği seviyesini bir kez daha göstermektedir. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na yöneltilen bu yakışıksız ve cinsiyetçi ifadeleri barındıran zihniyetiniz yakın zamanda tarih olacaktır. Çerçioğlu’nun görevindeki başarısı ve Aydınımıza verdiği hizmetin kalitesini herkes görmektedir. Kadın kimliği üzerinden yaptığınız bu saldırı, bir kadının başarısına tahammül edememenizden, kadınların erkeklerle eşit bir şekilde var olamayacağını düşünmenizden gelmektedir. Bir kadına ‘anne’, ‘hanımefendi’ ya da ‘bayan(!)’ kimlikleri üzerinden saygı duyup duymamaya karar verebilecek bir zihniyete sahipseniz bu toplumda girmeyi düşündüğünüz mücadeleyi baştan kaybetmişsiniz demektedir. Kadınlara yakıştırdığınız kimlikler üzerinden değil insan olduğu için saygı duyun. Başkanımızı ve bizi yıldırmak için sarf ettiğiniz sözler sizi amacınıza ulaştırmak yerine alıştığınız mağlubiyete daha kolay sürükleyecektir.”