Akdora’lı Ressamlar Didim’de Sergi Açtı


Remax Zeytin Sanat Galerisi,  Akdora’lı suluboya sanatçılarını konuk etti Didim Remax Zeytin ofisinde oluşturulan sanat galerisi Didim’deki bir çok sanatçının resimlerini sergilemesiyle dikkat çekmiş ve Didim’d

 Paylaş


Remax Zeytin Sanat Galerisi, Akdora’lı suluboya sanatçılarını konuk etti
Didim Remax Zeytin ofisinde oluşturulan sanat galerisi Didim’deki bir çok sanatçının resimlerini sergilemesiyle dikkat çekmiş ve Didim’de bir eksikliği gidermişti.
Galeride önceki gün Ankaralı Akdora Sanat evi sanatçıları karma resim sergisi açtılar. 5 farklı sanatçının eserlerinin bulunduğu sergi 15Temmuz’a kadar mesai saatleri içinde gezilebilecek.
Ressam Fehnur İpek’in 21 suluboya tablosu, Haluk Evitan, Neşe Kalecik, Ayfer Altuntaş’ında 11 eserinin bulunduğu sergiyi Didim’e getiren Galerici Koleksiyoner Cengiz Saçak, sergiyi Remax Zeytinde açma isteğinin Didim Art Resim gurubun sosyal medya paylaşımlarını gördükten sonra ortaya çıktığını, iletişime geçtikten sonrada kabul edilmesi üzerine Akdora sanat evinde çalışmalar yürüten sanatçıların eserlerini buraya getirdiklerini söyledi.
21 Eseri bulunan Fehnur İpek’in bir çok sergi açtığını, kendisinin resim öğretmeni olduğunu belirtti sanata sahip çıkan birçok sponsor firmanın koleksiyonları arasında resimleri bulunduğunu belirtti. Karma sergide resimleri bulunan Haluk Evitan’ın uluslararası kabul görmüş ve Atılım Üniversitesinde hoca olduğunu ve yine kıymetli eserler ortaya çıkardığını belirti ve Didim Zeytin Sanat Galerisin Didim’de önemli bir görevi yerine getirdiğini dolayısıyla kendilerini tebrik ettiğini de söyledi.
Sanatçı Fehnur İpek’te 21’i kendisine ait bu serginin burada açılmış olmasında memnun olduğunu, eserlerinin Didimliler tarafında beğenileceğini umduğunu belirterek Didimli sanat severleri galeriye davet etti.
20'si kişisel, 47'si karma 67 sergi açan sanatçı İpek’in yurtiçi ve yurtdışındaki koleksiyonlarda eserleri var. GÖRSED, BRHD, SEDER, IWS üyesi olan sanatçı, resimlerinde ağırlıklı olarak resim sanatındaki değişimle birlikte tükenmekte olan doğal güzellikleri resim sanatı aracılığı ile yaşatmayı amaçladığını da söyledi.


Remax, Zeytin, Sanat, Galerisi,