Ak Parti Yönetimi “ Atabay’ın Verdiği Vaatler Sloganda Kaldı”


Didim Ak Parti ilçe teşkilatı yaptığı bir basın toplantısında, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın adaylık sürecinde verdiği vaatlerin yerine getirmediği konusu tartışma yarattı. Didim Ak Parti ilçe binasınd

 Paylaş


Didim Ak Parti ilçe teşkilatı yaptığı bir basın toplantısında, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın adaylık sürecinde verdiği vaatlerin yerine getirmediği konusu tartışma yarattı.
Didim Ak Parti ilçe binasında birçok partilinin de hazırda bulunduğu toplantıya Didim Ak Parti ilçe başkanı Maşallah Subaşı başkanlık ederken, basın açıklaması Didim Belediye Meclis üyesi Şakir Saruhan tarafından okundu. Toplantıda belediye başkanı Deniz Atabay’ın 2014 yılında seçim süreci içerisinde vaat olarak verdiği 32 projenin yerine getirilmediğini söyleyen Saruhan “Ege’nin incisi Didim, sahip olduğu doğal sahil şeridi ve tarihsel dokusu ile turizmin gözbebeği olması gerekirken, üzülerek ifade etmek istiyoruz ki CHP yönetiminde hak ettiği yerlere gelememiştir.” İfadesini kullandı.
“SÖYLEMLERİ VAAT OLMAKTAN ÖTEYE GEÇEMEMİŞTİR. “
2014 seçimlerinde Genel Başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçim konuşmalarında, Deniz Atabay’ın Didim’i kasaba olmaktan çıkarıp turizm kenti yapacağı söylemleri vaat olmaktan öteye geçememiştir diyen Şakir Saruhan konuşmasını şöyle sürdürdü.” Kendi kişisel problemlerini ve parti içi çekişmelerini Belediye yönetimine yansıtarak aldıkları çelişkili kararları ile Didim’imize zarar vermişlerdir. Bir CHP Belediyesinin bir x firmasına verdiği ruhsatı yine 2014 senesinde seçilen bir diğer CHP Belediyesi iptal ederken, bundan doğan sonuç son günlerde gerek ulusal gerek yerel medyada Didim’imizin kötü bir şekilde reklamına sebebiyet vermektedir. Didim’in Turizm kenti olması ve yaşadığımız bu güzel şehrin deniziyle, kumuyla ve tarihi ile en önemlisi iklimi ve havası ile birçok hastalığa iyi gelmesi yaşadığımız bu şehri hem ekonomik yönden hem de sosyal yönden geliştirilmesine yeterli nedenlerdir. Fakat bu özellikleri iyi kullanamamışlardır. Didim’i Türkiye’ye ve yurt dışına daha iyi tanıtamayıp, daha da gerileterek turizm kenti olmaktan çıkarıp köy statüsü haline getirmişlerdir.”
“İNŞAAT YASAKLARI KİŞİLERE ÖZEL UYGULANMIŞTIR”
Yaz sezonunda inşaat yasaklarının kişilere özel uygulandığını öne süren Saruhan “Yaz sezonu inşaat yasakları kişilere özel uygulanmıştır. Turizm kenti bir şehirde yasak bir uygulama olmasına rağmen, belediye çalışmalarının, yollarının yaz sezonu ortasında yapılarak Didim’i toza mahkûm edip trafik akışını yavaşlatarak insanlarımızın iş yerlerine dahi ulaşmasını zorlaştırmıştır. Sezon ortasında iş yapacak esnafımızı düşünmeyen CHP Belediyesinin belediyecilik hizmetlerinin ne kadar yerine getirebildiğinin en büyük göstergesidir. Dört yıldan fazla süre geçmesine rağmen Didim’imize bir kültür merkezi bile kazandıramamıştır. Daha önceki dönemlerden gelen yarım kalan kültür merkezleri bitirilmesi yerine farklı proje çizilerek başka bir yere yapılmak istenmiştir. Yapamayınca bakanlığımıza suç atılmıştır. Didim halkının paralarıyla yapılan kültür merkezleri çürümeye bırakılmıştır.” Dedi.