Add’den Özgürlük Oyunu


Atatürkçü Düşünce Derneği’nin oluşturduğu tiyatro topluluğu 15 Şubat’ta Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde saat 20:00’da oynanacak Özgürlük oyunu için çalışmalarına devam ediyor. Adem Atar’ın yazd

 PaylaşAtatürkçü Düşünce Derneği’nin oluşturduğu tiyatro topluluğu 15 Şubat’ta Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde saat 20:00’da oynanacak Özgürlük oyunu için çalışmalarına devam ediyor.
Adem Atar’ın yazdığı Adnan Çelik’in yönettiği , Oyun; Devlet Tiyatroları repertuvarında da olmasına rağmen son yıllarda listeden çıkarılmış bir oyun iki perdelik oyunda, ülkemizin birçok alanında olduğu gibi hapishanelerdeki bitmez dramları, mahkûmların kendi aralarında oyunlaştırmaya karar vermeleri ile başlıyor ve oyun kendi yaşamlarından kesitler sunan mahkûmların nasıl bir kısır döngü içinde olduklarını seyirciye sunuyor.
‘Özgürlük Oyunu’ isimli eserin konusu “Cezaevinde farklı suçlardan dolayı bulunan, farklı kültürlere, sosyo-ekonomik koşullara sahip olan insanların öyküsünü anlatıyor. ‘Özgürlük Oyunu’ bu insanların radyodan duydukları imalı bir haber sonucu umutlanmaları ve bir oyun oynamalarına neden olur. Bu oyun onların kendi yaşamlarına, cezaevine, suça, hayata ve özgürlüğe olan bakış açılarını değiştirir. Ve sonra…“
Oyunun yönetmeni Adnan Çelik “ Adem Atar’ın yazdığı özgürlük oyunu oyun içinde oyunu anlatıyor. Cezaevinde ki insanlara af çıkınca dışarı çıktıklarında ne yapacaklarını sahneledikleri bir oyun. Gündemde söz konusu olan af kader kurbanları için değil kan emici Alaattin Çakıcılar, Sedat Pekerler için çıkacaktır.” şeklinde konuştu.