4 vegan sanatçıdan sergi


Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu üyeleri festival boyunca açık kalacak olan ve Festival alanında Panelevi olarak ayrılan yerde resim ve fotoğraf sergisi açtılar. Hayvan özgürlüğü  sanat etkinliği adıyla Ba

 Paylaş


Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu üyeleri festival boyunca açık kalacak olan ve Festival alanında Panelevi olarak ayrılan yerde resim ve fotoğraf sergisi açtılar.
Hayvan özgürlüğü sanat etkinliği adıyla Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğunun sergisi bahçede verilen kokteylle başladı. Açılış öncesi birer konuşma yapan Zülal Kalkandelen ve Deniz Atabay hak savunuculuğunun en etkili yöntemlerinden birisinin de sanat olduğunu belirterek hayatın her alanında birlikte yaşadığımız canlıların yaşam haklarını savunmak gerekliliğine vurgu yaptılar.
Sanatçı Özlem Gök'ün sergisinde avladıkları hayvanlarla poz veren insanların resimlerinde hayvan görütüleri çıkarıldığı zaman nasıl göründüklerini örneklerinden sergiledi.
Sanatçı Müge Akçakoca'nın sergisinde de Türcülük konu edilmiş ve birlikte yaşadıklarımız,, yediklerimiz ve korktuklarımız başlıklarıyla hayvanlar hakkındaki ön yargıları nasıl gördüğünü göstermeye çalıştı.
Fotoğraf sanatçısı Ahmet Refik Bıçkıcı da sergisinde özellikle balık resimlerinde insanların suda boğulma anında yaşadıklarının balıklarında karada yaşadıklarıyla aynı olduğunu belirtip empati yapılmasını amaçladı.
Sanatçı Melisa Kılıç günlük yaşantıda reklamlar aracılığı renklendirilen dünyanın arkasında hayvan ürünlerinin kullanıldığını, yün kıyafetler ve hayvan deneyleri ile elde edilen kozmetik ve temizlik ürünlerinin metalaştırılmasını anlattı.
Serginin gezilmesinin ardından Belediye Başknaı Deni zAtabay satacılara plaket verdi ve festivale verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.Bağımsız, Hayvan, Hakları, Topluluğu,