reklam alanı

4 gündür haber alınmayan Hatice Tusu katledildi


10 Ekim Cumartesi günü kaybolan ve 4 gündür aranan Emekli hemşire Hatice Tusu’nun Suat Aksoy adlı erkek tarafından katledildiği ortaya çıktı. Didim’in Efeler Mahallesinde yaşayan emekli hemşire Hatice Tusu’nun

 Paylaş


10 Ekim Cumartesi günü kaybolan ve 4 gündür aranan Emekli hemşire Hatice Tusu’nun Suat Aksoy adlı erkek tarafından katledildiği ortaya çıktı.Didim’in Efeler Mahallesinde yaşayan emekli hemşire Hatice Tusu’nun çocuklarının kayıp başvurusu üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı. Çalışma kapsamında Tusu'yu tanıyanların da ifadesine başvuran Didim polisi, Tusu'nun son görüldüğü eski erkek arkadaşı emekli bankacı olan Suat Aksoy’u Denizli Sitesi mevkiinde bulunan bir kafeteryada yakaladı. Gözaltına alınan Suat Aksoy, sorgusunda cinayeti itiraf etti.
Cinayet zanlısı Suat Aksoy, Hatice Tusu ile 3 yıldır sevgili olduklarını ve geçen hafta Tusu'nun kendisine ayrılmak istediğini bildirdiğini, aralarında çıkan tartışma sonrasında Tusu'yu boğarak öldürdüğünü, cansız bedenini ise Arıtma Tesisi yakınındaki makilik alanda bulunan bataklığa gömdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.
Cinayet zanlısının itirafları sonucunda polis ekipleri, artıma tesisi yakınlarında bulunan makilik alanda Hatice Tusu’nun cansız bedenine ulaştı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi de sevk edilirken, Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından kadının cansız bedeni itfaiye ekiplerince toprak altından çıkartılarak, otopsi için Didim Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Cinayeti itiraf eden Suat Aksoy ise emniyetteki sorgusunun ardından Didim Adliyesine çıkartılarak, tutuklandı.