31 Mart Akşamı Seçim Zaferini Aydın’da Kutlayacağız!


Cumhuriyet Halk Partisi Didim Seçim Ofisi dün Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’n da katılımıyla yapıldı. Atatürk Caddesi üzerinde kurulan ofis önüne ha

 Paylaş


Cumhuriyet Halk Partisi Didim Seçim Ofisi dün Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’n da katılımıyla yapıldı.
Atatürk Caddesi üzerinde kurulan ofis önüne hazırlanan kürsüden yapılan konuşmaların ardından ofisin resmi açılışı kurdele kesilerek yapıldı.
Hazırlanan alana yaklaşan seçim otobüsünün önü kesen gençler meşaleler yakarak ve sloganlar atarak karşıladıkları Başkan Çerçioğlu’nun aracına eşlik ettiler.
Aydın milletvekillerinin katılmadığı açılışta üç milletvekilinin ve CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajları okundu.
Kürsüye ilk olarak gelen CHP Didim ilçe başkanı Nurettin Koçak, başlayan seçim çalışmalarında kullanacakları büronun hayırlı olmasını diledi ve Didim halkı olarak CHP’ye ve Deniz Atabay’a sahip çıkmaları istedi ve İsmet İnönü’nün “Namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” sözüne atıf yaparak parti değiştirerek kazanacağını sananların 1 Nisan sabahı derslerini alacağını söyledi. Partililerin yuh çekmeleri üzerine partilileri uyararak yuh çekmemelerini istedi.
Daha sonra Kürsüye gelen il başkanı Ali Çankır, Aydın genelinde seçim çalışması yaptıklarını belirtti ve tüm vatandaşların yakındığı mutfaktaki yangından çıkış içinde adresin CHP olduğunu söyledi ve çözüm Derman Belediyeciliğinde olduğunu söyledi. Çankır, konuşmasına ezan başlayınca bir müddet ara verdi. Konuşmasına Didim belediye başkanı Deniz Atabay’ın ustalık dönemine başladığını ve bunun başarılı olacağını belirtti ve Didim’de ustalık döneminde rekor oy beklediğini belirtti.
“Birileri bir isimle seçim kullanmaya heveslendiklerini ve bu adayı da harcayıp atacaklar. Son kullanma tarihi dolmuş siyasetçileri sandığa gömelim” diyerek Ak Parti Belediye Başkanı Mümin Kamacı’ya atıfta bulundu.
Çankır konuşmasını, Didim’i Deniz Atabay’a Deniz Atabay’ı Büyükşehir Başkanına, her ikisini de Didim halkına emanet ettiğini belirterek ve Deniz Atabay’ı kürsüye davet ederek sözlerini bitirdi.
Deniz Atabay kendisine sahip çıkan Didimlilere teşekkür ederek konuşmasına başladı. Atabay kendisine yönelik “halka inmiyor” eleştirilerinin sebebinin devraldığı belediyenin çalışmayan çarklarını düzeltmekle ilgilenmekten kaynaklı olduğunu belirterek belediyelerin kişilerle işleyen değil kurumsal bir kimliğe kavuşmasıyla işler halde olacağını belirtti. Göreve geldikleri günden beri işçilerin memurların maaşlarını bir gün bile aksatmadıklarını bunun bile bir başarı sayılmasını istedi.
“Didim’in barış ve huzur kenti yapmak istiyoruz. Bunu için çabalıyoruz, bunun için çalışıyoruz. Bu konuda da Özlem başkanın ensesinde boza pişiriyoruz o’da Didimlilerin huzur ve barış içerisinde yaşaması için destek oldu. Biz başı dik Didimliler istiyoruz. Kirli siyasetçi modeli istemiyoruz. Bunu birlikte başaracağız, Didim’i dört beş yıl önceki haline getirmeye çalışıyorlar müsaade etmeyeceğiz, yeter bu insanlardan çektiğimiz. 31 mart gecesi sandıklar açılınca görecekler” diye devam ettiği konuşmasına Didim’in bu sene tüm otellerin tam doluluk yaşayacağını belirterek bu gelişmeye esnafın hazırlıklı olmasını istedi ve bugün ki durumun devam etmesi huzurun devam etmesi halinde bunun artacağını yerli turistinde aynı oranda artacağını belirtti.
Önceki gün basın toplantısında 3 solcu aday yarışıyor sorusuna verdiği cevabı yeniden tekrar etti ve DSP ve CHP’den başka solcu aday olmadığını söz konusu Ak Parti adayının solcu değil yolcu olduğunu tekrarladı. Siyasete soldan girip sağdan devam ediyor nereye gittiğini kendisi de bilmiyor, oradan seçilip buraya geri gelecekmiş hadi bakalım durma bekleme yapma devam et diyerek uyarıda bulundu.
2014 mart seçimlerinde AKP milletvekilinin Kamacıya yönelttiği eleştirileri hatırlatarak “o zaman bu kadar hakaret ettiği adayı şimdi kendileri aday gösterdiler, isteselerdi biz sorsaydınız daha temiz bir aday önerirdik” dedi.
Başkan Atabay sözlerini bitirdikten sonra Özlem Çerçioğlu’nu Topuklu efe övgüsüyle kürsüye çağırdı.
Aydın Büyükşehir Belediye Bakanı Özlem Çerçioğlu büyükşehirin Didim’de 10 milyarlık yatırım yaptığını bunların 170 km alt yapı hattı 126 km’de yol yaptıklarını belirtti ve bu hizmetlerin yapılmasında hiçbir vatandaşı ayrımcılık yapmadığını kimsenin hakkını yemeden sosyal belediyecilik yaptıklarını bunun içinde karşı parti adayı tarafından eleştirildiğini, ama yine de sosyal belediyeciliği sürdüreceğini söyledi.
Didim’in turistik bir belde olmasından dolayı turizmi bilen bir belediye başkanı ile şanslı olduğunu belirten Başkan Çerçioğlu, ancak; Aydın’ın daha çok tarımla geçindiğini, ancak ürününün para etmediği için tarlada kaldığını belirtti “çiftçilerimiz hiç korkmasın Özlem Başkanınız var o ürünleri belediye adına alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıyorum, bu işleri yapmaya sosyal belediyeciliği sürdürmeye devam edeceğim” dedi.
Didim’e yapılan hizmetlerin Deniz Atabay ile birlikte yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini mert ve cesur bir insan olan Deniz Atabay’ı bir kez daha tebrik ediyorum” dedi ve 31 Mart akşamı Denzi Başkan seçimi açık ara kazanacak, siz ilk kutlamayı Didim’de yaptıktan sonra sizleri saat 9’da Aydın’da benimle birlikte olacaksınız söz veriyor musunuz? diye sordu. Biz her iki başkan olarak size hizmet etmeye devam edeceğiz söz veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmalar bittikten sonra İl Başkanı Ali Çankır İlçe Başkanı Nurettin Koçak la beraber seçim bürosunun açılış kurdelesi sembolik olarak kesildi.Cumhuriyet, Halk, Partisi, Didim, Seçim, Of