2 gazeteci anıldı


10 Ekim Didim Umut Tiyatrosu Kültür Turizm ve Barış Derneği Kurucu Başkanları Musa Kemal Bayar’ın ölüm yıl dönümü ve polis tarafından dövülerek katledilen gazeteci Metin Göktepe’yi andı. Elif Kanlıoğlu 10 Eki

 Paylaş


10 Ekim Didim Umut Tiyatrosu Kültür Turizm ve Barış Derneği Kurucu Başkanları Musa Kemal Bayar’ın ölüm yıl dönümü ve polis tarafından dövülerek katledilen gazeteci Metin Göktepe’yi andı.

Elif Kanlıoğlu 10 Ekim Barış Parkında için bulunan Umut Kafede gerçekleşen anmada Konuşan 10 Ekim Didim Umut Tiyatrosu yöneticisi Turgay Elçi “Bugün burada iki güzel insanı, iki gazeteci, iki direnişçiyi yaşamlarıyla diğer yaşamlara umut olan iki devrimciyi anacağız” dedi. Elçi “24 yılda hem çok şey değişti hem de hiçbir şey değişmedi. Aslında daha önce de egemenler gerçeklerin halka ulaşmasını istemiyordu, bugünde istemiyorlar. 24 yıl öncede gerçek gazetecilere baskılar vardı, bugünde var. 24 yıl önce şarlatanlar vardı, bugün de var. Bugün dünden daha mutluyuz. Her türlü baskıya karşı, hakikati kamuoyuna duyurmak isteyen gazeteciler var. Bu bize umut veriyor. Egemenler panik halinde, bu da bize umut veriyor. Metin Göktepe gazeteciliği, Uğur Mumcu gazeteciliği, Hrant Dink gazeteciliği, Musa Anter gazeteciliği önümüzü aydınlatıyor. Gelecekten umutluyuz” dedi.
Elçi’nin konuşmasının ardından başlayan program şiir ve müzik dinletisiyle devam etti.

10, Ekim,