19 Mayıs Kutlamaları Fener Alayıyla Başladı


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Didim’de CHP Gençlik Kollarının düzenlediği fener alayı yürüyüşünün ardından Karadeniz’in güçlü gruplarından olan Grup İmera’nın konseri ile sona erdi. D

 Paylaş


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Didim’de CHP Gençlik Kollarının düzenlediği fener alayı yürüyüşünün ardından Karadeniz’in güçlü gruplarından olan Grup İmera’nın konseri ile sona erdi.

Didim Belediyesi önünde başlayan Fener Alayına Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’da katıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı fener alayına Didim Auto Clup üyeleri arabalarıyla konvoy halinde destek verdi. Şarkılarla devam eden yürüyüş Kent Meydanında sona erdi. Kent meydanında saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay konuşma yaptı.
Atabay “Kuruluşun ve kurtuluşun simgesi olan 100 yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarıyla beraber İstanbul’dan Bandırma vapuruna binip Samsun’a hareket ettikleri günün 100.yılı kutlu olsun. İlk adımın 100.yılında coşkuyla, özlemle, saygıyla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyoruz. “şeklinde konuştu. 19 Mayıs akşamı şampiyonluk maçında şampiyon olan Galatasaray’ı da tebrik etti. Atabay sahneye çıkan gençlerle birlikte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okudu.
19 Mayıs kutlamaları, Karadeniz’in güçlü grubu Grup İmera konseri devam etti.

19, Mayı