15 Temmuzun 3’üncü Yıldönümü Meydanlarda Anılacak


15 Temmuz hain darbe girişimi Didim’de meydanlarda anılacak. 2016 15 Temmuzunda devlete sızan FETO terör örgütünün darbe girişiminde yaşamını yitiren şehitler Türkiye’nin bütün yerlerinde olduğu gibi Didim’de de

 Paylaş


15 Temmuz hain darbe girişimi Didim’de meydanlarda anılacak. 2016 15 Temmuzunda devlete sızan FETO terör örgütünün darbe girişiminde yaşamını yitiren şehitler Türkiye’nin bütün yerlerinde olduğu gibi Didim’de de çeşitli etkinliklerle anılacak.
Didim kaymakamlığı 15 Temmuz Demokrasi ve milli Birlik Günü netleştirilen etkinlik programına göre 15 Temmuz etkinlikleri sabah saatlerinde başlayacak gece yarısına kadar tüm camilerde sela okunmasıyla sonlandırılacak, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, banka müdürlükleri ve noterlerin katılacağı Didim kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliklerin saatleri se şöyle:
11.00 İlçe Garnizon Komutanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının koordinesi ile ilçede yaşayan şehit yakınları ve gazilerin katılımıyla şehit kabirleri ziyaret edilecek.
12.30 15 Temmuz 2018 tarihinde Pazar günü öğle namazı öncesi Merkez Camii de şehitlerin ruhu için Kuran’ı Kerim Tilavet edilerek Mevlid-i Şerif okutulacak, duası yapılarak namaza müteakip pilav ikramı yapılacak.
19.00 Didim Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde belirlenen alana 15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı oluşturmak adına ağaç dikimi yapılacak.
20.00 Vatandaşların, Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları Temsilcilerinin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, Parti Temsilciliklerinin, Odaların katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü, 15 Temmuz 2018 tarihinde SAAT 20.00’DA Merkez Camii önünde başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak şekilde yapılacak.
20.40 Saygı duruşu ve İstiklal marşı
20.45 Müftülük Programı Kuran’ı Kerim Tilaveti ve dua yapılacak
21.30 İlçe kaymakamı Mehmet Türköz tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü konuşması yapılacak
21.45 Nohutlu Pilav ikramı
00.13 Tüm camilerde sela okunacak15, Temmuz, hain, darbe, girişimi, Didim’