10 Kasım Yas Günü Değil, Mücadele Günüdür


Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı Bülent  Boyer Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. Yılı dolayısıyla  bir mesaj yayınladı. Boyer’in Mesajı Şöyle  “Ulusumuzun kurtarıcısı ulu önderimizi 80

 Paylaş


Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı Bülent Boyer Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Boyer’in Mesajı Şöyle “Ulusumuzun kurtarıcısı ulu önderimizi 80 yıl önce bugün ebediyete uğurlamıştık. Öncelikle 10 Kasım’ın yas günü değil, mücadele günü olduğunu belirtmek gerekir. Büyük devrimci Atatürk'ün anılmaya ihtiyacı yoktur, ama bizim Atatürk Devrimlerine her zaman ihtiyacımız olacaktır.
Atatürk'ün toplumda unutturulmaya çalışılmasına asla izin vermeyeceğiz. Andımızı bütün okullarımızda okuyacağız, TC ibaresini bütün kurumlarımıza asacağız. Bugün devlet kurumlarından ve Milli Eğitim’den Atatürk silinmeye çalışılmaktadır. Boşuna uğraşıyorlar. Biz yurtseverlerin gönlünden vatan, bayrak ve Atatürk sevgisini silemeyecekler.

Ülkemiz son dönemde ABD emperyalizminin kara gücüm dediği PKK, PYD bölücüleriyle, Feto terör örgütüyle savaş halindedir. İkinci İsrail’i kurma heveslerini Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı ve İdlip operasyonlarıyla hezimete uğratmıştır.
Bugün ülkemizin ABD ve piyonlarına karşı verdiği Vatan Savaşı aynı zamanda bir Cumhuriyet Savaşıdır.
ABD emperyalizmi, gerici terör örgütü FETO ve bölücü terör örgütü PKK ile ortaklık kuranlar yıkılır! Mustafa Kemal’in Askerleri yenilmez ama Cumhuriyeti yıkmaya ve vatanı bölmeye çalışanlar yok olmaya mahkumdur.
Bütün partilere buradan tekrar çağrıda bulunuyoruz. ABD emperyalizminin yanında olmaktan vazgeçin, Mustafa Kemal’in askeri olun! Gelmezseniz, Aslanlı Yol’daki yürüyüş siz olmadan devam eder. Bu kaçınılmazdır! Gelmeyen, ABD emperyalizminin uşağı olan FETO ve PKK’nın kaderini paylaşır.
Ayrıca, yüzyıllardır aynı topraklarda yaşamış ve yaşamaya devam eden, Türk, Kürt – Alevi, Sünni vatandaşlarımız arasında kardeş kavgası çıkmasına ve Türkiye’nin bölünmesine asla izin vermeyeceğiz. Milletimizi birleştiriyoruz. Bölenleri yıkacağız! Bütün vatandaşlarımızı, bölünmeye geçit vermemek için ayağa kalkmaya, Atatürk’ün iktidar yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.
Kitlesel eylemler ve halk hareketleri de göstermiştir ki Atatürk’ün Cumhuriyeti sahipsiz değildir. Unutturulmak istenen Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü devlette iktidar, toplumda bir yaşam biçimi haline getirene kadar, ülkemiz tam bağımsızlığını kazanana kadar mücadelemiz devam edecektir.
Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, minnet ve saygı anıyoruz.”